• Головна
  • Як здати іспит на рівень володіння державною мовою: Розповідь новоград-волинця
10:03, 20 січня 2022 р.

Як здати іспит на рівень володіння державною мовою: Розповідь новоград-волинця

Іспит на рівень володіння державною мовою

Іспит на рівень володіння державною мовою

Усім хто хоче пов'язати своє життя з державною службою в обов'язковому порядку необхідно скласти іспит на рівень володіння державною мовою.

Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» зобов’язує публічних діячів, державних службовців, співробітників Національної поліції, прокурорів, суддів, керівників закладів освіти, наукових та педагогічних працівників, інших посадових осіб володіти державною мовою. Але засвідчувати відповідний рівень володіння державною мовою, складати іспит та отримувати державний сертифікат мають лише претенденти на посади.

Як проходить іспит на рівень володіння державною мовою в центрі оцінювання і як готуватися до нього розповів наш земляк, який нещодавно пройшов цю процедуру.

- Вікторе доброго дня, чому ви вирішили здавати іспит на знання державної мови, як ви реєструвалися, що для цього потрібно?

- Доброго дня, я вирішив спробувати свої сили та взяти участь у конкурсі на державну службу, але для цього необхідний сертифікат на рівень знання української мови. Я раніше отримував сертифікат у паперовій формі, але на сьогодні він не дійсний і виникла необхідність підтвердження рівня знань з української мови.

- Чи виникали у вас будь-які складності в цьому процесі?

- Так, мабуть, не тільки у мене. Є спеціалізований сайт Національної комісії зі стандартів державної мови (ред. https://exam.mova.gov.ua), де необхідно пройти реєстрацію. На ньому серед двох іспитів вибрати потрібний, у моєму випадку для виконання службових обов'язків та зареєструватися в одному із центрів де проходять іспити. Найпроблемніше що, в державі, мабуть, не подбали про достатню кількість подібних центрів і зареєструватися на іспит справжня лотерея. Майже щодня протягом півтора місяця заходив на вказаний сайт, щоб подивитися чи не має вільних місць для складання іспиту, але в мене нічого не виходило. Не те щоб у Житомирі, навіть по усій Україні. Вказані центри в основному розміщенні при університетах та бібліотеках, дивився по усім містам України. Вільних місць не було. Пізніше на сайті з'явилося оголошення, що усі місця заповнені та нова реєстрація розпочнеться з 18 години 10 січня 2022 року. Я чекав на цей час, але з 18 години сайт "падав" кілька разів, мабуть, зі значною кількістю охочих зареєструватися, але я вже цього разу був настирним, і тільки після двох годин у мене вийшло. Я зареєструвався. Вільних місць в Житомирі вже не було. Я обрав центр при навчальному закладі в Київській області.

- То ви вже склали іспит, як все відбувається?

- Так, я приїхав до центру заздалегідь, особливо до іспиту не готувався, розраховував на свої знання. Серед охочих здати іспит були чоловіки та жінки більш середнього віку. Багато хто в очікуваннях використовували на своїх смартфонах спеціальні програми для підготовки, дехто платні. У мене було дві години до іспиту, я знайшов пробний тест. Один раз пройшов його, щоб зрозуміти алгоритм от і вся підготовка. У визначений час адміністратор центру запросив нас до зали. У ній було близько двох десятків столів з комп'ютерами, камерами та мікрофонами. Я зайняв одне з місць, потрібно було увійти в програму, усе так само як на домашньому комп'ютері під час реєстрації. Адміністратор коротко розповів про порядок проходження тесту і все розпочав тест.

Які були складності при здачі тесту, як він проходить?

Тест складався з двох частин: тестових завдань та монологу. Тестові завдання, я б сказав би, більш на логічне мислення ніж на знання мови, чимось нагадує онлайн тести на визначення рівня англійської мови. Десь потрібно було вибрати правильну відповідь серед варіантів, десь доповнити слово чи визначити його значення, у деяких завданнях дописати пропущені букви. Здається, давалося на першу частину двадцять хвилин. Я впорався за 15. Можна було перед зберіганням завдання ще раз продивитися на відповіді, але перевіряти я вже не став. Особливість у тому, що після виконання кожного питання потрібно натискати кнопку зберегти відповідь. На це я звернув би особливу увагу. Після збереження першого завдання, я перейшов до другої частини монологу. Мені на вибір було дано два питання. Я обрав перше, і фактично без підготовки почав його записувати. Мабуть, потрібно було кілька хвилин підготуватися, але вирішив одразу. Потрібно у монолозі розкрити задану тему, рекомендовано близько 15 речень тривалістю 2-4 хвилини. Записавши монолог, я зберіг його і натиснув завершити іспит. В принципі одразу з'явилися результати тестової частини з 70 можливих балів я набрав 91%. З монологом вийшла трохи гірша ситуація 79%. Але разом 87%. Тобто достатньо для отримання сертифікату. Отже, часу на монолог достатньо, на його запис і підготовку, можна кілька хвилин виділити, щоб хоча б тезисно собі запам'ятати про що говоритимете. Бачив що інші використовували листки й ручки та записували собі. Але коли записуватимете монолог, 90% часу ви повинні дивитися прямо в камеру, якщо читатимете текст його не зарахують.

- Тобто ви вже  отримали результати та склали іспит?

Так здав, результати тесту мені стали відомі вже до кінця дня, протягом трьох діб мої дані мають з'явитися в Реєстрі державних сертифікатів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#іспит на рівень володіння державною мовою #іспит на рівень володіння українською мовою #білети #тести #питання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...